דף הבית
 אירועים תשע"ה
 אודות המכון
 פעילות המכון
 סקרים תקופתיים
 מלגות
 קורסים
 תקצירי הרצאות
 קישורים
 קרנות מחקר
 המכון בתקשורת
 פרסומי המכון
 English
 המכון ברשתות החברתיות
Sponsored by
www.imply.co.il
כסף מקוון
HTML Editor - Full Version

tel aviv

מכון Orange לחקר האינטרנט 

 

מתכבדים להזמינכם/ן לסמינר בנושא:

כסף מקוון

 

האירוע יתקיים ביום רביעי,ה-11.3.15 בשעה 15:30.

בפקולטה לניהול, בניין רקנאטי, אולם 404 

 

בשנים האחרונות פורחות יוזמות שונות, מוכרות יותר ופחות, ליצירת מטבעות הקיימים רק במרחב הוירטואלי, אך מאפשרים לרכוש מוצרים ושירותים גם בעולם הפיזי. כיצד זה עובד? מה הם סוגי המטבעות השונים? מהם האתגרים וההזדמנויות בתחום? במפגש זה נכיר שני סוגים של מטבעות כאלה: ביטקוין – המטבע הדיגיטלי המפורסם בעולם, ולב מרקט – דוגמא למטבע וירטואלי קהילתי.

 

הרצאה ראשונה: ביטקוין

 

מרצה: דר' אביב זהר - חבר סגל בבית הספר להנדסה ולמדעי המחשב באוניברסיטה העברית וחוקר מבקר ב Microsoft Research בישראל. הוא עוסק בחקר בינה מלאכותית ומערכות מרובות סוכנים וחוקר בין השאר את ביטקוין ומטבעות דיגיטליים דומים. 

 

ביטקוין, אחד הניסויים הכלכליים-חברתיים הגדולים ביותר של זמננו, הוא מטבע דיגיטלי שאינו מונפק על ידי מדינה או על ידי גוף מרכזי אחר. ההרצאה תעסוק בסקירת הרעיונות המרכזיים שמאחורי ביטקוין: איך הוא עובד, מדוע הוא כה שנוי במחלוקת, ומהם האתגרים העומדים בפניו בדרך לקבלה נרחבת יותר.

 

הרצאה שנייה: מטבעות קהילתיים

 

מרצה: עדי סקופ, לב מרקט - עדי הקימה ומנהלת את לב מרקט, מטבע קהילתי וירטואלי בו משתמשות אלפי אימהות ומשפות צעירות בישראל כדי לקנות ולמכור מוצרים ביניהן ללא שימוש בכסף מזומן.

 

עדי תסביר על הרעיון שמאחורי מטבעות קהילתיים – מטבעות אלטרנטיביים המשמשים כאמצעי למסחר פנימי בתוך קהילות מגוונות. ההרצאה תסקור את העקרונות המרכזיים, הטכנולוגיה התומכת בהם, האתגרים וההזדמנויות, ותכלול פירוט על לב מרקט ודוגמאות נוספות מהארץ והעולם.

 

ההשתתפות באירועים הינה ללא עלות, אך מספר המקומות מוגבל. יש להירשם מראש:

באמצעות טופס הרשמה:  http://bit.ly/1M0TgXZ   או באמצעות דוא"ל:  niis@post.tau.ac.il